כיצד ה – "כלי לדחיית קישורים" Disavow Links יעזור לכם להסיר עונש מהאתר

כיצד ה – "כלי לדחיית קישורים" Disavow Links יעזור לכם להסיר עונש מהאתר

אחרי שכתבתי על Disavow Links (כלי לדחיית קישורים של גוגל) , אני נתקל בהרבה שאלות של מנהלי אתרים ובכלל בעלי עסקים שאתריהם נפגעו האם הכלי עובד.
אז אני חייב לומר מניסיון אישי, שכן, הכלי עובד.
לוקח לו זמן, אבל בין חודש לחודשיים אני קיבלתי תוצאות חיוביות מאוד בעקבות שימוש בכלי, ביום שראיתי את העליות של הביטויים (קפיצות של 50 מיקומים קדימה, ולא לתקופה זמנית) הבנתי , שהכלי של גוגל החל לעבוד ולחסום את האתרים שחסמתי, אני ממליץ בחום להשתמש בכלי, רק שימו לב שאתם עובדים לפי ההנחיות של גוגל כיצד לפעול .
למה אני כותב את הפוסט הזה בעצם? כי הרבה אנשים חושבים שאחר שימוש בכלי, הם יצליחו להסיר את העונש, אז זהו – שלא
נסביר בקצרה איך הכלי עובד.
לאחר שאתם ממלאים מסמך דחיית קישורים של גוגל ושולחים אותו, גוגל מבין שאתם לא רוצים את הכח שאתם מקבלים (או לא מקבלים) מהלינקים המפנים בכתובות שחסמתם.
בגוגל מספרים שכל זה קורה בצורה אוטומאטית וזה לוקח מספר שבועות (ניסיון אישי שלנו – בין חודש לחודשיים).
בינתיים אתם מוזמנים לצפות בסרטון הבא שמסביר על זה קצת.


שאלות נוספות שנתקלתי בהן איך בכלל מטפלים בעונש.
אז נענה לכם גם על זאת בקצרה למרות שכבר כתבנו רבות על כך באתרינו.
במידה ונפגעתם מעונש אלגוריטמי (בעקבות עדכון אלגוריטם – כמו פינגווין לדוגמא – בצורה אוטומאטית ע"י הרובוט של גוגל)
בואו נניח שנפגעתם מעונש הקשור ללינקים המקשרים אליכם, עונש שנפגעים בדרך כלל בעקבות גוגל פינגווין – אגב, דבר שלא כולם יודעים הוא שהאתר שלכם מוענש בצורה אוטומאטית ע"י הרובוט של גוגל ללא בדיקה של גורם אנושי.
בכדיי להסיר עונש כזה תפעלו בצורה הבאה:
1. תצטרכו "לנקות" את כל הלינקים שמפנים לאתרכם – כמובן הלינקים שאתם חושבים או יודעים שלא תורמים / מפנים מ "שכונה רעה" למטרת קידום בלבד וכו'..
2. כלי לדחיית קישורים שאנו מדברים עליו רבות, עכשיו זה הזמן להשתמש בכלי בכדי לחסום אתרים שאינכם יכולים להסיר את הלינקים המפנים מהם מסיבה כלשהי. (שוב, הכלי משפיע אחרי תקופה של בין חודש לחודשיים)
3. השלב הזה דורש קצת סבלנות מצידכם, אתם תצטרכו לחכות עד שגוגל יריץ שוב בדיקה על אתרכם ועל האתרים שהפנו אליכם, והרובוט שלו יספיק לעבור על מסמך הטקסט ששלחתם להם דרך Disavow Links.
4. זה קצת אכזרי, אבל גוגל אומרים – אם נפגעתם מעדכון פינגווין 3, השתמשת בכלי לדחיית קישורים, הסרת את הלינקים המפנים אליך בנוסף לזה, אתה עדיין תצטרך לחכות לעדכון פינגווין 4 כדי לראות שינויים. (בינתיים גוגל לא הצהיר מתיי יהיה שינוי נוסף באלגוריטם של גוגל, בעוד שאנו יודעים שהשינוי האחרון שהיה, קרה באוקטובר 2012. – אגב, בנוגע לזה, איננו בטוחים, אנו ראינו שינויים בעקבות ניקוי לינקים ושימוש בכלי ה Disavow Links ללא שינוי אלגוריטם פינגווין נוסף  – אבל יכול להיות ששיחק לנו המזל 🙂
לפי בדיקה מול חברות קידום ידועות בחו"ל שימוש בכלי אפקטיבי לאחר תקופה ארוכה של המתנה (חודש חודשיים) וללא הקשר לשינוי אלגוריטם, אבל גם אנחנו וגם החברות שבדקנו מולם, עדיין לא יכולים לדעת האם זה היה בעקבות דברים נוספים שעשינו או רק בזכות השימוש בכלי, בנוסף כולנו באותה דעה, השימוש בכלי אפקטיבי מאוד – רק צריך להיות סבלניים.
במידה ונפגעתם מעונש ע"י גורם אנושי בגוגל
במידה ונענשם ע"י מישהו בגוגל, שזיהה סוג של ספאם שאתרכם עושה, הפתרון שונה והרבה יותר קל ומהיר לפתור זאת, בדרך כלל הסימן לעונש כזה מלווה בהתראות של גוגל מראש דרך ה Web Master Tools.
אם העונש קשור גם בלינקים רעים, אנו שוב חוזרים לכלי לדחיית קישורים שיכול לעזור במקרה הזה, אבל זה לא הסוף, תצטרכו למלא גם בקשה לבחינה מחדש –  Reconsidiration Request , פעולה זאת תגרום לגורם אנושי לבדוק את האתר שלכם.
בעיקרון, לעונשים יש תאריך תפוגה (בדרך כלל – אבל ממש לא תמיד ולא לסמוך על זה!) , העונש על האתר שלך אמור לרדת בצורה טבעית לאחר זמן מה, בעקבות זאת אתה תוכל לראות שיפור במיקומך במידה ולא פעלת בצעדים להסרת העונש, אבל כמובן שזה תלוי איזה עונש האתר קיבל.
חשוב לציין, שלא לעשות דבר, יכול להשאיר את האתר שלך בעונש והוא יפוג הרבה יותר מאוחר ממה שיכולת לגרום לו לפוג במידה והיית פועל נכון לתיקון האתר ולהסרת העונש.