8 טעויות שחברות צריכות להימנע מהן לפני עליית האתר לאוויר

8 טעויות שחברות צריכות להימנע מהן לפני עליית האתר לאוויר

היום, כאשר רוצים לקבל מענה על שאלות, או ללמוד על כל נושא שרק רוצים, מנוע החיפוש של גוגל הוא הפתרון האידיאלי והכלי הראשון שפונים אליו.
במידה ואתם רוצים שהסטארט-אפ שלכם ימשוך קהל ויעשה את ה "באז" שאתם רוצים שהוא יעשה, תצטרכו להשקיע באופטימיזציה באתר הסטארט-אפ, ולהתאים אותו היטב לגוגל .
לפעמים, אופטימיזציה יכולה לעשות יותר נזק מאשר תועלת. לצערנו, היום קל מאוד לעשות טעויות באופטימיזציה של אתר, ולהביא לכך שגוגל לא יציג אותו בפני הגולשים.
אנו נמנה מספר טעויות בכדי לנסות לעזור לכם להימנע מהן.
בהצלחה!
טעות #1 – " UI /  UX ברמה נמוכה"
זה מדהים שגם היום בשנת 2013, מנהלי אתרים לפעמים מזניחים את רמת העיצוב ונוחות המשתמש ושמים לפניהם את האופטימיזציה.
ביחנו את עיצוב האתר שלכם מול הגולשים שלכם, נתחו מה הם עושים באתר, האם הם מסתדרים, האם האתר קל להם לתפעול, והאם הם עושים מה שאתם רוצים ביתר קלות.
לאחר מכן, מגיעה האופטימיזציה .
אגב, אתרים הנחשבים בעלי נוחות משתמש נמוכה בעיני גוגל, יורדים במיקומים, כך שאתם יכולים לראות זאת כעוד מדד לאופטימיזציה של האתר.
[important]כן, נכון, אופטימיזציה זה חשוב, אבל קודם הגולש שלך, אחר כך מנוע החיפוש.[/important]
טעות #2 – " זמן טעינה ארוך"
אם הנחתם שלכולם יש אינטרנט מהיר כמו שלכם – אז טעיתם, אצל כל אחד האתר שלכם עולה בצורה שונה.
תשתדלו להימנע מאתרים הבנויים על פלאש (כמובן שזה הכי גרוע בשביל גוגל בלי קשר), בדרך כלל פלאש מאט את קצב העלאת האתר, בנוסף הימנעו מעומס של אנימציות ואפקטים המשפיעים על קצב העלאת הדף.
זמן טעינה מהיר חשוב במיוחד במובייל, כיום, 25% מהכניסות לגוגל מתבצעות דרך טלפונים חכמים מסוגים שונים, אתר שכבד למחשב שלכם, יעלה בקושי, אם בכלל, במכשיר הסלולארי.
חשוב להבין! כמות גדולה של מבקרים יעזובו את האתר שלכם עוד לפני שהוא הספיק לעלות! לגולש הממוצע היום אין סבלנות והוא רוצה שהאתר שלכם יעלה במהירות.
[important]תנו חשיבות גם לשרת האחסון שלכם, מומלץ לאחסן את האתר באותה מדינה ממנה הלקוחות שלכם מגיעים.[/important]
טעות #3 – " התעלמות מרשתות חברתיות"
זה נשמע מצחיק למביני עניין, אך זה אכן קורה – חלק מהאנשים המעלים אתרים היום עדיין נוטים לתת חשיבות אך ורק לגוגל, הם שוכחים שהרשתות החברתיות יכולות לתרום להם בצורה טובה ובמקרים מסוימים, אף טובה יותר.
היום, גוגל ושאר מנועי החיפוש (בינג ויאהו) משתמשים במידע (דל) שהם שואבים מהרשתות החברתיות, אמנם לינקים מהרשתות החברתיות עדיין לא חשובים כמו לינקים מאתרים איכותיים (כנ"ל לייקים ושיתופים) אך גוגל ושאר מנועי החיפוש מבינים לפי פרמטרים מסוימים שהאתר / המוצר הוא איכותי ואמין. (בעיקר מייצרים אמינות מהרשתות החברתיות).
כמובן שיצירת דף אוהדים לא מספיקה בשביל להפגין נוכחות ברשתות החברתיות.
[important]בשביל לתחזק דף ברשת חברתית עליכם לייצר תוכן שיגרוף שיתופים ולייקים רבים. [/important]
טעות #4 – " בלוג לא עוזר"
ישנם הטוענים שיצירת בלוג לאתר לא עוזר לקידומו, אז זהו, שלא ….
בלוג עוזר, ועוזר מאוד. בבלוג אתם יכולים ליצור קשר עם הלקוחות שלכם, כמעט כמו ברשתות חברתיות.
זאת מאחר שניתן לכתוב בצורה יותר אישית, לספק תכנים ולתת ערך מוסף, בצורה ואופי שונים מאוד מאלה המופיעים באתר שלכם. באתר אתם מציגים בדרך כלל תכנים גלובאליים והניסוח הוא יותר רשמי, ואילו בבלוג אתם יכולים להציג דעות אישיות, רעיונות, ניתוחים שלכם, ולכתוב בצורה יותר חופשית.
מומלץ שבכל תוכן שאתם כותבים, תזהו את הבעיה והצורך של הגולשים / הלקוחות שלכם, במידה ואתם מזהים את הצורך הזה, תכתבו תוכן שיתן לו מענה, ותנסו לעשות זאת בדרך ייחודית ושונה מאתרים מתחרים.
אתם לא יכולים לעשות זאת? נראה שיש לכם בעיה
•      או שאתם לא משקיעים מספיק בתוכן שאתם כותבים
•      או שהקידום שלכם מתבסס על ביטויים ספציפיים (טעות חמורה) ולכן קשה לכם לכתוב תוכן בצורה חופשית,
טובה, וללא חשיבה על קידום.
[important]כתבתם תוכן טוב => פתרתם בעיות לגולשים => הגולשים חוזרים אליכם => גוגל ידרג אתכם גבוה יותר.[/important]
טעות #5 – " התמקדות במנועי החיפוש ולא בגולשים"
להבדיל מ – "טעות # 1 " , פה המיקוד הוא בתכנים של האתר
הימים של צפיפות מילים בטקסט עברה, הימים של חשיבות כמות הלינקים גם עברה, הימים של כותרות חיצוניות שחוזרות על עצמן גם כן עברה, אז מה לא עבר? רלוונטיות … רלוונטיות של התוכן לגולש שלך.
הרבה פעמים תראו באתרים טקסט החוזר על עצמו. אותו ביטוי מופיע בטקסט יותר מדיי פעמים, דבר הגורם לקורא לשאול "מי לעזאזל כתב את הטקסט הזה?", פשוט "דחפו" לטקסט את הביטוי שאיתו רצו להתקדם בצורה מוגזמת ולא טבעית. (אפילו הגולש עצמו עשוי להרגיש בכך.)
כל זה נכון גם לגבי לינקים. במידה ותעשו לינקים מאותו ביטוי לאורך כל האתר, ולא תגוונו, גוגל יבין ואפילו הגולש יבין, שמישהו פה מנסה "לתחמן" אותו. ההבדל הוא שכשגוגל עולה על זה אתה נפגע באופן מיידי, אך אין להפחית מחשיבותה של דעת הגולשים.
אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בעיני גוגל הוא כמות המבקרים החוזרים לאתר שלך, במידה ונכנסו לאתר שלך דרך ביטוי מסוים מספר פעמים, וגם חזרו לאתר, גוגל מבין שאתה מספק מענה לגולש המשתמש באותו ביטוי, ולכן יעלה את האתר למקום גבוה יותר, עם ביטוי זה.
[important]המלצה: במידה ויש לכם היסטוריה של האתר בגוגל אנליטיקס, בדקו דרך אילו ביטויי חיפוש מגיעים אליכם ומהו זמן השהייה באתר. במידה ואנשים עוזבים מהר, כנראה שכדאי לערוך שינויים בתוכן.
בנוסף, בדרך זו תוכלו גם לדלות ביטויי חיפוש נוספים שדרכם מגיעים אליכם לאתר, ולא חשבתם עליהם קודם לכן, ואולי גם שווה לכם להשקיע בקידום האתר גם בביטויים אלה.[/important]
טעות #6 – " התעלמות מוחלטת מגוגל פלוס"
נכון שגוגל פלוס היא עדיין רשת חברתית קטנה, נכון שאין בה עניין רב עדיין, ושרוב החברים שלכם, קרוב לוודאי, עדיין לא משתמשים בה. אך כן, גם לה יש משתמשים, וכן, גם היא משפיעה על האמינות שלך בעיני גוגל וקידום האתר שלך.
גוגל יכול לוודא אמינות לפי גוגל פלוס, ויש לו את היכולת לגלות האם המשתמש הוא משתמש פיקטיבי או משתמש אמיתי מאחורי המקלדת – לפי הפעילות בחשבון .
לפעמים שווה לאשר "בעלות"  (authorship) רק בשביל דבר אחד, לקבל את דמות המחבר (בדרך כלל התמונה שהזנתם בחשבון הגוגל +) ליד כל תוצאה של האתר שלכם, באינטרנט.
אמנם, נכון להיום "בעלות" משחקת משחק יחסית קטן בקידום האתר שלכם, אבל לפי החזיונות, בעתיד תהיה לה השפעה גדולה על הקידום של האתר שלכם וגם של כל תוכן אחר שתכתבו ותזדהו לפי חשבון הגוגל פלוס שלכם.
טעות #7 – " בניית קישורים רבים מדיי בזמן קצר מדיי"
טעות זו הינה הטעות הנפוצה ביותר, הרבה מאוד בעלי אתרים חושבים שרק כמות הלינקים היא זו שחשובה, ולפעמים אינם מודעים כמה היא מסוכנת, ויותר מכך, כמה מסוכן לעשות כמות גדולה בזמן קצר.
חשוב שתבינו, עליכם ליצור אסטרטגיה לבניית קישורים. במידה ותעשו קישורים בצורה לא טבעית זה עלול להראות חשוד בעיניי גוגל,ואז אתם מסתכנים בעונש, ואפילו היעלמות מוחלטת ממנועי החיפוש.
מומלץ לבנות אסטרטגיה לבניית קישורים הכוללת:
•    מינון חודשי / שבועי של קישורים חיצוניים
•    גיוון בביטוים אשר מעבירים אליכם לאתר
•    קישורים ממילים "זנב ארוך" ולא רק מהמילים העיקריות
•    הגדלת כמות תכנים באתר וקישוריות פנימית טבעית ונכונה
אל תטעו – יכול להיות שתעשו 1,000 לינקים בחודש ואחר כך לא תעשו בכלל, ותראו תוצאות חיוביות בהתחלה, אבל זה יראה כל כך לא טבעי, שסביר להניח שאחרי מספר חודשים / שבועות או אפילו ימים, במקרים מסוימים, תרדו בצורה משמעותית במיקומים, ואף "תעופו" לחלוטין ממנוע החיפוש הפופולארי בעולם.
במידה ואתם רוצים לבדוק האם המקדמים שלכם (או אתם בעצמכם) עושים לכם לינקים בצורה לא טבעית, תשאלו את השאלה הבאה – "האם הייתי עושה את הלינק הזה גם אם הייתי יודע שהוא No-Follow?" במידה וכן, כנראה שהלינק איכותי, במידה ולא, כנראה שאתם עושים לינקים למטרת קידום בלבד.
טעות 8 – " העסקת חברת קידום לא נכונה "
בדרך כלל, מומלץ לבחור בחברת קידום שיודעת מה היא עושה, ומכירה את החוקים של גוגל, ולא לנסות לעשות את הקידום באופן עצמאי. תחום ה-Seo הוא תחום מאוד דינאמי, המשתנה כמעט מדי יום, ובדרך כלל, בניגוד לחברות הקידום, אין באפשרותו של בעל החברה או העסק הממוצע, העוסק בתחום אחר, לעקוב אחר כל השינויים המתרחשים.
•    חברת קידום אתרים רצינית, צריכה תוכנית מגירה מוכנה למה שיקרה ברגע שאתר יענש. החברה צריכה להיות מוכנה ולדעת מה עושים במצב שכזה, מאחר שטיפול בעונש שנמשך זמן רב מדי, עלול לגרום לכם לאבד הרבה מהכוח שהיה לכם באתר, ואפילו להתחיל את כל הטיפוס לפסגה מחדש. בנוסף, אתם מפספסים הרבה מאוד מהפוטנציאל ומהפרנסה דרך האתר, בזמן זה.
•    חברת Seo  צריכה תוכנית המבדילה אותה מחברות אחרות, זה יכול להתבטא בתוכניות אסטרטגיות שונות, צורת עבודה שונה, והבטחות שונות.
•    חברת Seo צריכה להיות שקופה בדרך הפעולה שלה לקידום האתר שלך, במידה ומסתירים מידע ודרכי פעולה – מומלץ להתרחק.
•    חברת קידום איכותית תסתמך ותבסס את שיטת העבודה שלה על שיטות ומתודולוגיות שלא ישתנו או יפגעו ברגע שמנוע החיפוש ישנה את החוקים שלו.
•    חברת הקידום צריכה לתפור תכנית המותאמת אישית, עבור האתר שלכם, למרות שהתחום שלך הוא לא תחום ההתמחות שלהם, כי אותה שיטה לא עובדת על אתרים שונים, וכל אתר צריך לקדם בדרך שונה.
•    חברת קידום איכותית צריכה להיות שותפה מלאה בתהליכי העבודה שלך ולהיות מעורבת בכל נושא ועניין הנוגע לשירות לקוחות מהאתר שלך.
•    חברת קידום אתרים באינטרנט לעולם לא תוכל להתחייב לתוצאות, ובמידה והיא תתחייב למיקומים מדויקים תוך זמן קצר, מומלץ להתרחק כמו מאש – סביר להניח שהיא משתמשת בשיטות העובדות לטווח הקצר ועלולות לסכן את האתר שלך בטווח הארוך.
מסקנה
קידום אתרים ואופטימיזציה באתר ומחוץ לאתר הוא תחום מאוד דינאמי, לכן מומלץ שמומחים יקדמו לכם את האתר ולא אתם, או חברות המוכרות לכם חלומות גדולים בזמן קצר.
כמו שלקח לכם זמן לבנות את העסק שלכם, והשקעתם מחשבה בכל צעד שהלכתם, כך גם חברת הקידום שלכם צריכה לנהוג עם האתר שלכם, תוך השקעה בכל צעד וחשיבה אסטרטגית לטווח ארוך וגם לטווח הקצר, ומבלי לסכן את האתר שלכם.