האם האתר שלכם נגיש?

נגישות ומה שצריך לדעת

כל מה שאתם צריכים לדעת על הנגשת אתרי אינטרנט

יש לכם אתר אינטרנט פעיל? מה עם נגישות האתר? מתי מתחילים לאכוף את החוק? מה החוק קובע? ובמי זה עלול לפגוע?
כיום, רשת האינטרנט הינה חלק בלתי נפרד מחיי כל אחד ואחת ונראה כי היא משרתת את כלל האוכלוסייה בגילאים שונים, הן מבחינה תרבותית, בריאותית, לימודית, צרכנית ועוד תחומים רבים. בעוד שאתרי אינטרנט נגישים לרוב האוכלוסייה, נראה כי לא כך הדבר עבור אנשים בעלי מוגבלויות שונות, ובעלי אתרים רבים מפסידים אחוז די גדול של צרכנים ולקוחות פוטנציאלים. נראה כי הדבר זהה גם לצד השני – אנשים בעלי מוגבלויות מתקשים  לקבל שירות באתרים רבים. על פי סקר שערכה חברת מיקרוסופט, קהל זה מוערך בכ- 25 אחוז מהאוכלוסייה, שזהו אחוז גבוה של לקוחות פוטנציאלים עבורכם.
נכון לסוף שנת 2013, מדינת ישראל מיישרת קו עם מדינות נוספות בעולם ומחייבת עפ"י חוק הנגשה של אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות, כך שגם הם יוכלו ליהנות משירותים ומידע ברשת האינטרנט.

מתי יש להנגיש את האתר?

כאשר מדובר באתר חדש שעולה לאוויר, מיום הוצאת החוק- עליו להיות נגיש. אך אם מדובר באתר קיים – יש צורך להנגיש אותו בתוך 3 שנים (36 חודשים) מיום כניסת התקנות לתוקף, למעשה עד- 25/10/2016. כל יישום או עמוד שיתווסף לאתר לאחר שהונגש, חייב אף הוא להיות נגיש באופן מיידי לציבור. נציין כי חברה אשר אינה מנגישה את אתר האינטרנט שלה, כל אדם או חברה יהיו רשאים לדרוש זאת, או לתבוע פיצוי כספי של עד 50 אלף ₪.

מהו אתר אינטרנט נגיש ועבור מי יש להנגיש אותו?

אתר אינטרנט חייב להיות נגיש בעבור אנשים בעלי מוגבלויות, אם זה לעיוורים וכבדי ראייה על ידי "קורא מסך", אנשים בעלי מוגבלויות מוטוריות בידיים ושאינם יכולים להשתמש בעכבר – יש לאפשר להם את תפעול האתר על ידי מקש ה- TAB והחצים, וללא צורך בשימוש בעכבר, ולאנשים כבדי שמיעה אשר זקוקים לכותרות בזמן צפייה בסרטון וידאו.

אז מה עושים?

ראשית, עליכם לבדוק אם האתר שלכם נגיש. אך כיצד בודקים? כמובן תוכלו לבדוק כאן. שימו לב כי יש לבצע את הבדיקה עבור כל דף באתר – על מאמרים, על קטגוריות וכו'. במידה והאתר או חלק מדפיו אינם נגישים, עליכם לפנות לחברות המחזיקות מתכנתים לצורך סידור האתר והנגשתו. כמובן שהדרך הטובה ביותר היא לפנות מראש לחברת בניית אתרים ולברר זאת עם בעל מקצוע. במידה והאתר כולו אינו נגיש כלל, נראה כי זו הזדמנות מצוינת לרענן את האתר כולו לאתר חדש שיהיה גם נגיש וגם מעוצב ויפה על פי מיטב השכלולים והפיתוחים בשוק.
לחצו כאן וקבלו בדיקה מקיפה של האתר הקיים והנגשתו על פי החוק על ידי מיטב אנשי המקצוע של החברה. אתם מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור קשר וליהנות מאתר מותאם לבעלי מוגבלויות ולהרוויח גם אותם כלקוחות פוטנציאלים!